Shtypi i Ditës

Kryetitulli i gazetave sot, biseda e Ramës me Merkel

Kryetitulli i gazetave sot, biseda e Ramës me Merkel

Faqet e para të disa gazetave sot e ka zënë biseda online Rama-Merkel. Kryeministri Rama përmes një statusi ditën e djeshme tregoi rreth bisedës 60 minutëshe me kancelaren gjermane.

Kryetitulli i gazetave sot, biseda e Ramës me Merkel

Tema e bisedimit ka qenë për planin e investimeve të BE për Ballkanin Perëndimor, nxitjen e mëtejshme drejt Shengenit Rajonal të rajonit, progresin pas vendimit për negociatat, konferencën e parë ndërqeveritare me BE dhe kryesimin e OSBE nga Shqipëria.

Kryetitulli i gazetave sot, biseda e Ramës me Merkel

Tiranapost.al