Politikë

Plani i Metës pas 25 Prillit."Nëse fiton Rama 71 mandate, bëhem lideri i opozitës. Do u pres dorën atyre që vjedhin"

Plani i Metës pas 25 Prillit."Nëse fiton Rama 71 mandate,

Lulzim Basha nëse humbet nuk do të jetë më lider opozite. Ilir Meta deklaroi publikisht sot se nëse fiton Rama 71 mandate ai do të japë dorëheqjen dhe do të marrë drejtimin e opozitës në vend.

“Në rast se Edi Rama merr 71 mandate, por pa prekur votën ama, unë të nesërmen do jap dorëheqjen dhe do ik. Se kjo tregon që s’ka opozitë dhe duhet ta drejtoj opozitën unë... jo aq sa janë të bëhen më pak, por sa të jenë duan drejtim.”

Tiranapost.al