Shtypi i Ditës

Të gjithë sytë te Kate, princesha e Uellsit rrëmbeu gjithë vëmendjen gjatë kurorëzimit të Mbretit

Të gjithë sytë te Kate, princesha e Uellsit rrëmbeu

Princesha e Uellsit, Kate Middleton ka marrë gjithë vëmendjen me veshjen e saj gjatë kurorëzimit të Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla në Westminster Abbey në Londër.

Të gjithë sytë ishin te Kate kur ajo mbërriti me një pelerinë blu mbretërore dhe me një kurorë me xhevahire të veshur si simbol i sovranitetit. Ajo kishte vënë edhe bizhuteritë e vjehrrës së saj, në nder të princeshës Diana.

Dy javë përpara ceremonisë, Kate në fakt la të kuptohet se çfarë do vishte në kurorëzimin e Charles. Gjatë një udhëtimi në Birmingham më 20 prill zbuloi se do të kishte “një nuancë blu” në veshjet e saj.

Të gjithë sytë te Kate, princesha e Uellsit rrëmbeu

Të gjithë sytë te Kate, princesha e Uellsit rrëmbeu