Showbiz

Harry dhe Meghan Markle reagojnë pas njoftimit të Kate Middleton

Harry dhe Meghan Markle reagojnë pas njoftimit të Kate Middleton

Princi Harry dhe Meghan i kanë uruar shërim të shpejtë Kate Middleton pasi ajo njoftoi se po i nënshtrohet trajtimit pas diagnostikimit me kancer.

“Ne i urojmë Kate dhe familjes një shërim të shpejtë dhe shpresojmë që ata të jenë në gjendje ta bëjnë këtë privatisht dhe në paqe”, thanë në një deklaratë Harry dhe Meghan, Duka dhe Dukesha e Sussex.

Princesha e Uellsit, Kate Middleton njoftoi sot se është diagnostikuar me kancer dhe është në fazat e hershme të trajtimit.