Aktualitet

E pabesueshme, por Elsa Lila rezulton e arrestuar në Itali

E pabesueshme, por Elsa Lila rezulton e arrestuar në Itali

Këngëtarja e njohur shqiptare, Elsa Lila është arrestuar në Itali, si pjesë e një grupi që merrej me trafikimin e drogës, sipas mediave italiane.

"Mes 13 të dyshuarve bie në sy dhe emri i Elsa Lilës, 40 vjeçe, këngëtare e njohur në Shqipëri, e cila mbante llogaritë e shitjeve, shkruan La Republicca.

Grupi ishte i përbërë nga shqiptarë dhe italianë, dhe gjithsej janë arrestuar 13 persona. Mes të arrestuarve ishte dhe boksieri Petrit Bardhi, i njohur si “Titty”, i cili i ishte bërë pjesë e grupit të trafikantëve në 2015.

Sipas mediave në Itali aktiviteti i drogës kordinohej nga një lokal i lojërave të fatit.

E pabesueshme, por Elsa Lila rezulton e arrestuar në Itali

Tiranapost.al