Lajme nga Bota

Microsoft ndalon shitjet dhe shërbimet në Rusi

Microsoft ndalon shitjet dhe shërbimet në Rusi
Microsoft ka deklaruar sot se do të pezullojë të gjitha shitjet e produkteve dhe shërbimet në Rusi.

Në një postim në internet, Presidenti i Microsoft Brad Smith shkroi se kompania gjithashtu po ndalon shumë aspekte të biznesit në Rusi në përputhje me vendimet e sanksioneve qeveritare.

Kompania shtoi se ajo gjithashtu vazhdon të ofrojë ndihmë për sigurinë kibernetike për Ukrainën dhe "së fundmi" ndihmoi në mbrojtjen e vendit ndaj një sulmi kibernetik që synonte një "transmetues të madh ukrainas".

Tiranapost.al