Lajme nga Bota

Sërish bombardime në disa qytete të Ukrainës

Sërish bombardime në disa qytete të Ukrainës

Në Kiev, Kharkiv, Odessa dhe Mariupol janë dëgjuar shpërthime të tjera, disa orë pas bombardimeve të mëngjesit.

Një dëshmitar okular që pa dhe dëgjoi sulmin e fundit në qytetin e Brovary në periferi të Kievit e përshkroi situatën si "të tmerrshme".

Ekipi i CNN në Kharkiv, në Ukrainën lindore, raporton që ka dëgjuar rreth pesë shpërthime së fundmi. Në qytetin jugor të Odessa, një goditje ishte goxha afër qendrës së qytetit, saqë aktivizoi alarmet e makinave.

Në Mariupol, në juglindje të vendit, ekipi i CNN dëgjoi një breshëri zjarri që zgjati gati 20 sekonda.