Lajme nga Bota

‘Nuk e di se si arritëm të mbijetojmë’ thotë ukrainasi pasi shtëpia e tij u bombardua

‘Nuk e di se si arritëm të mbijetojmë’ thotë

Ndërsa bombardimet në kryeqytetin ukrainas vazhdojnë, gjithnjë e më shumë shtohet numri i njerëzve që paguajnë çmimin e luftës.

Max dhe familja e tij ishin në banesën e tyre në Kiev kur u bombardua. Ai tha për BBC se nuk e dinte se si kishin arritur të mbijetonin.

‘Nuk e di se si arritëm të mbijetojmë’ thotë

“Është një çmenduri, duket krejtësisht e pamundur. Ishim shumë me fat që shpëtuam”, tha ai.

Banesa e tyre u shkatërrua e gjitha.

‘Nuk e di se si arritëm të mbijetojmë’ thotë

Djali i madh i Max-it theu shtyllën kurrizore gjatë sulmit – megjithatë sipas mjekëve do të bëhet mirë - ndërsa gruaja e tij gjithashtu u dërgua në spital e plagosur. Ndërkohë ai dhe djali më i vogël janë në gjendje të mirë shëndetësore.