Lajme nga Bota

Kryebashkiaku i Kievit: Nuk duam të kthehemi në BRSS

Kryebashkiaku i Kievit: Nuk duam të kthehemi në BRSS

Kryebashkiaku i Kievit Vitali Klitchko është shprehur për ABC news se Ukraina nuk do që të kthehet më në Bashkimin Sovjetik duke u shprehur se Ukrainasin e shohin të ardhmen si një vend demokratik, modern dhe europian.

‘’Ne nuk duam të kthehemi në BRSS. Ne e shohim të ardhmen tonë si një vend demokratik, modern, evropian, dhe presim mbështetje nga e gjithë bota... ne jemi duke luftuar për të gjithë botën moderne, ne duhet të ndalojmë Putin krejtësisht", tha kryebashkiaku i Kievit.

View this post on Instagram

A post shared by ABC News (@abcnews)

Tiranapost.al