Lajme nga Bota

Zelensky paralajmëron Evropën: Ne do të jemi të parët, ju do të vini të dytët

Zelensky paralajmëron Evropën: Ne do të jemi të parët,

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar së fundmi se pushtimi rus nuk do të ndalet në Ukrainë.

“Ne jemi një vend në Evropë, një vend lirie, një zonë lirie,” tha ai në një intervistë për ABC News. Kur kufijtë e të drejtave dhe lirive shkelen dhe shkelen, atëherë ju duhet të na mbroni. Sepse ne do të jemi të parët, ju do të vini të dytin. Sot, lufta është këtu. Nesër do të jetë në Lituani, pastaj në Poloni, pastaj në Gjermani. Kjo është serioze."

Tiranapost.al