Lajme nga Bota

Suedia i ofron asistencë ushtarake Ukrainës

Suedia i ofron asistencë ushtarake Ukrainës
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, me anë të një postimi në Twitter ka njoftuar se Suedia i ka ofruar asistencë ushtarake, teknike dhe humanitare Ukrainës.

“Suedia i ka ofruar asistencë ushtarake, teknike dhe humanitare Ukrainës. Mirënjohës ndaj Kryeministres së Suedisë për përkrahjen e saj efektive. Duke ndërtuar një koalicion anti-Putin bashkë”, ka shkruar Zelenskyi.