Lajme nga Bota

Putin ka çuar të dashurën e tij dhe 4 fëmijët në një vend të sigurt në Zvicër

Putin ka çuar të dashurën e tij dhe 4 fëmijët në

Vladimir Putin ka fshehur të dashurën e tij dhe katër fëmijët e tyre në Zvicër, thonë disa burime.

Alina Kabaeva, një nga gjimnastet më të dekoruara në histori që fitoi medaljen e artë olimpike, besohet se ka katër fëmijë me presidentin rus, edhe pse ai kurrë nuk ka konfirmuar raportet.

Putin ka çuar të dashurën e tij dhe 4 fëmijët në

Një burim i tha Page Six: "Ndërsa Putin kryen sulmin e tij mbi Ukrainën, duke sulmuar qytetarët e pafajshëm dhe duke shkaktuar një krizë refugjatësh, familja e tij është e fshehur në një chalet shumë privat dhe shumë të sigurt diku në Zvicër – për tani, të paktën.

"Alina ka dy djem të rinj dhe vajza binjake me Putin që kanë lindur në Zvicër.

"Fëmijët kanë të gjithë pasaporta zvicerane dhe unë imagjinoj se ajo gjithashtu."

Gjatë karrierës së saj si gjimnaste Kabaeva fitoi dy medalje olimpike, në Sidnei dhe Athinë, 14 medalje të Kampionatit Botëror dhe 21 medalje të Kampionatit Evropian.

Putin ka çuar të dashurën e tij dhe 4 fëmijët në

Putin thuhet se përbuz çdo ndërhyrje në jetën e tij private, e cila është e mbuluar me mister.

Ai nuk flet për çështjet e tij personale dhe dy nga vajzat e tij janë mbajtur larg vëmendjes dhe rrallë flitet për to.

Më herët ai ka thënë: Kam një jetë private në të cilën nuk lejoj ndërhyrje. Ajo duhet respektuar.

Putin ka çuar të dashurën e tij dhe 4 fëmijët në

Ai ishte i martuar me prezantuesen ajrore Lyudmila Putina për rreth 30 vjet përpara se të divorcoheshin në 2013.

Lyudmila tha pas ndarjes: Martesa jonë ka mbaruar, sepse mezi e shohim njëri - tjetrin.

Tiranapost.al