Lajme nga Bota

Gazetarja ukrainase: S`e besoj dot që ndërtesa që u bombardua është shtëpia e nënës time

Gazetarja ukrainase: S`e besoj dot që ndërtesa që u bombardua

Olga Malçevska, gazetarja e BBC nga Ukrainën ka treguar në një program në një nga programet e BBC në Londër se pallati ku ajo ka jetuar, ku është rritur e ku ende jeton nëna e saj, është bombarduar.


“Nuk mund ta besoj se ajo që po shoh është vendi ku kam jetuar”, ka thënë Olga e përlotur. Ajo ka treguar se prej orësh nuk kishte arritur të komunikonte me nënën e saj, që vazhdon të jetojë në atë pallat. Për fatin e parë, gjatë programit nëna i shkruan një mesazh ku i tregon se është mirë dhe e sigurt e strehuar në një bodrum.