Lajme nga Bota

Salla ku të zhvillohet dialogu Ukrainë-Rusi

Salla ku të zhvillohet dialogu Ukrainë-Rusi

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet ku do të zhvillohet dialogu mes Rusisë dhe Ukrainës.

Këto janë godina dhe salla ku do të zhvillohen bisedimet vendimtare.

Salla ku të zhvillohet dialogu Ukrainë-Rusi

Salla ku të zhvillohet dialogu Ukrainë-Rusi

Ndërkohë, ekipi negociator ukrainas që përbëhet nga ministri i mbrojtjes dhe zëvëndës ministri i Jashtëm lajmëroi më herët se kanë mbërritur në vendin ku do të zhvillohet dialogu.

Bisedimet pritet të nisin në orën 12:00 me kohën lokale.

Salla ku të zhvillohet dialogu Ukrainë-Rusi
Anëtarët e delegacionit ukrainas mbërrijnë për bisedime me përfaqësuesit rusë në rajonin e Gomelit.

Salla ku të zhvillohet dialogu Ukrainë-Rusi

Tiranapost.al