Lajme nga Bota

Video/ Shpërthime në Kharkiv këtë mëngjes

Video/ Shpërthime në Kharkiv këtë mëngjes

Autoritetet ukrainase thonë se një sulm raketor rus rreth orës 8 të mëngjesit të sotëm goditi një ndërtesë policie dhe një universitet në Kharkiv.

Shërbimi Shtetëror për Emergjencat ngarkoi një seri fotosh që tregonin zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit duke luftuar me flakët që shpërthejnë nga maja e një ndërtese të madhe.

Tiranapost.al