• Shqip
 • English
 • E martë, 10 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Gruaja e Astirit irriton komentuesit: 130 milionë shpërblim dhe dilni në protestë?!


  Një postim i zv/kryeministrit Erion Braçe ku shpjegon me shifra çfarë ndodh në të vertetë tek Astiri, përfshirë gruan e famshme që e quante tallje dëmshpërblimin me 130 milion lekë ka irrituar komentuesit.

  Braçe shkruan: 

  130 MILION LEKE TALLJE?
  10 MILION DOLLARE TALLJE?

  A i dini numrat apo jo?
  Vetem per 8 objekte ne #Loti1,
  jane paguar e marre:
  148 MILION LEKE/1.2 MILION DOLLARE!

  Per 15 objekte te tjera tek #Loti1,
  jane ndare parate e jane gati:
  360 MILION LEKE/3.4 MILION DOLLARE!

  Bejini vete llogarite!
  Kjo vec tallje nuk mund te jete!

  Ky LYLZIM BASHA qe eshte
  parelli i madh shume, patjeter,
  tua paguaje nje shtepi sac
  shtepia e luksit ne bllokun e vilave ku merr fryme!
  Por nga leket e tija ama,
  nga leket e tij!

  Reagimet: 

  Protestat e banorëve të Astirit, (të një pjese të vogël) janë oksigjenuar nga politika dhe kryesisht nga opozita ku herë pas here kanë pasur edhe mbështetjen e presidentit, duke krijuar kaos në trafik, dhe kanë vonuar një hapësirë publike që do krijojë një aortë për qytetin në lidhje me trafikun./ Tiranapost.al. 

  Video/ Habit banorja e Astirit: Më kanë dëmshpërblyer me 130 milionë lek, kjo qeveri tallet me banorët…

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post