• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Të gjitha YouPost

  Foto ekskluzive/ Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldina duke u larguar nga Varshava për në Riga


  Nga Aurenc Bebja*, Francë – 28 Prill 2019

  “Excelsior” ka botuar, të dielën e 16 korrikut 1939, në ballinë, fotografinë e rrallë të sovranëve shqiptarë, gjatë largimit të tyre nga kryeqyteti polak për në atë letonez, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

  Sovranët e Shqipërisë dhe motra e mbretit gjatë largimit nga Varshava për në Riga - Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

  “E dinim se mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë do të largoheshin shumë shpejt nga kryeqyteti letonez në drejtim të Stokholmit. Por mbretëresha ndihej pak e sëmurë, kështu nisja u shty për nesër të hënën.” Klikoni këtu/ Tiranapost.al. 

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]