Politikë

Berisha përgjigjet për heshtjen e Metës dhe deklaratën e Bashës!

Berisha përgjigjet për heshtjen e Metës dhe deklaratën e

Si e shikoni heshtjen e presidentit Meta?

Sali Berisha: Mendoj se është fare normale, s'ka asnjë lloj shkaku pse të prenoncohet, unë prenoncohem vetë.

Si e komentoni reagimi e Bashës?

Sali Berisha: Basha ka shprehur qëndrimin e tij. Mendoj se PD një qëndrim do e shprehte, ai shprehu qëndrimin e PD. Jam pjesë e asaj partie dhe grup parlamentar.

Sali Berisha në konferencë për shtyp pas shpalljes non grata ng SHBA-të. Ai njoftoi padinë që ka ngritur ndaj sekretarit të DASH, Antony Blinken.

*Tiranapost.al.