Lajme nga Bota

Rusia mbyll hapësirën ajrore për 36 vende

Rusia mbyll hapësirën ajrore për 36 vende

Rusia ka mbyllur hapësirën e saj ajrore për 36 vende, raporton agjencia shtetërore ruse e lajmeve Tass.

Ndër vendet e ndaluara nga përdorimi i hapësirës ajrore ruse përfshihen Britania e Madhe, Gjermania, Franca, Italia dhe Kanadaja, shkruan The Guardian.