Aktualitet

Prokuroria hap hetimet për Armand Dukën, i akuzuar për vjedhje e shpërdorim detyre

Prokuroria hap hetimet për Armand Dukën, i akuzuar për vjedhje e

Prokuroria e Tiranës ka hapur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Sipas News24 organi i Akuzës po heton pas referimit nga ana e Policisë së Shtetit për veprat penale “Shpërdorim Detyre” dhe “Vjedhje duke shpërdorur detyrën”.

Ditën e djeshme Bashkia e Tiranës njoftoi se do të kërkonte sot hapjen e një hetimi kombëtar dhe ndërkombëtar për kreun e FSHF.