Aktualitet

Anxhela Peristeri çon Shqipërinë me 'Karma' në finalen e Eurovizion

Anxhela Peristeri çon Shqipërinë me 'Karma' në

Shqipëria kalon në finalen e Eurovizion 2021 me këngën e Anxhela Peristerit. Këngëtarja shkëlqeu në performancën live këtë mbrëmje, ku këndoi shqip dhe mori mbështetjen e gjithë atyre që e votuan me numrin 11, kodin e Shqipërisë për ta kualifikuar këngëtaren në finalen e madhe.

Anxhela Peristeri çon Shqipërinë me 'Karma' në

Anxhela Peristeri çon Shqipërinë me 'Karma' në

Nata finale është më 22 maj.

Kënga "Karma" është krijim i Olti Currit dhe Kledi Bahitit.


Anxhela Peristeri çon Shqipërinë me 'Karma' në

Finalistët e shpallur:

Anxhela Peristeri çon Shqipërinë me 'Karma' në

Videoja me performancën e plotë live nga skena e Roterdam:

Kliko këtu për më shumë.

*Tiranapost.al.