• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  VIDEO/ Përfshihet nga flakët Katedralja “Notre Dame”


  Përshihet nga flakët katedralja “Notre Dame” në Paris. Lajmi është konfirmuar nga ekipet zjarrfikëse lokale , ndërsa qytetarët kanë publikuar foto dhe video në mediat sociale.

  Ndërtesa 850-vjeçare është simboli i Parisit. ‘Notre Dame’ është atraksioni më popullor në kryeqytetin e Francës, ku brenda një viti vizitohet nga rreth 13 milion turistë.

  Vitin e kaluar, Kisha Katolike në Francë bëri thirrje urgjente për fonde për të shpëtuar katedralen, e cila po shkërmoqet./Tiranapost/A.C