• Shqip
 • English
 • E enjte, 17 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Meta thërret kreun e SHISH dhe komandantin e gardës, kush po e kërcënon Bashën?


  Presidenti Meta, pas lajmit se Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në një takim me truprojën e Bashës i ka thënë nëse ka nevojë shtesë për mbrojtje lideri i opozitës, pasi sipas ministrit siguria e tij është në rrezik, ka reaguar menjëherë presidenti Meta. Mësohet se Presidenti ka kërkuar në takim kreun e SHISH-it Helidon Bendon dhe komandantin e Gardës, përmes të cilëve do të informohet mbi vërtetësinë e këtij lajmi.

  Kujtojmë se pak më herët sekretari i PD-së Gazmend Bardhi publikoi shkresën drejtuar ministrit Lleshaj ku i tregonte për takimin me truprojën e Bashës me datë 14 në orën 15:00 në zyrën e Ministrit, e siç pretendohet ministri i ka thënë nëse Basha ka nevojë për mbrojtje shtesë. Bardhi thotë se nëse Lleshaj ka informacione që siguria e Bashës është në rrezik duhet të njoftohej menjëherë përmes rrugëve institucionale dhe jo në takime.

  Për më shumë kliko linkun më poshtë./ Tiranapost.al. E.B

  Po kërcënojnë Bashën? PD akuza ministrit Lleshaj për shantazh: Pse u takua me truprojën e tij në zyrë

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]