Stil jete

Video/ Liderët botërorë i këndojnë "Happy Birthday" kancelarit Olaf Scholz

Video/ Liderët botërorë i këndojnë "Happy

Një moment i bukur ka ndodhur në Samitin e G7 që po mbahet në Itali.

Liderët botërorë, duke përfshirë kryeministren italiane Giorgia Meloni, presidentin francez Emmanuel Macron, kryeministrin britanik Rishi Sunak dhe kryeministrin kanadez Justin Trudeau janë mbledhur dhe i kanë kënduar "Happy Birthday" kancelarit gjerman Olaf Scholz, i cili feston sot 66 vjetorin.

“Është një traditë e familjes Biden, ju duhet të këndoni Happy Birthday në ditëlindje”, tha Joe Biden.