Stil jete

Si e përballon refuzimin bazuar në shenjën tënde të horoskopit

Si e përballon refuzimin bazuar në shenjën tënde të

Të gjithë jemi përballur me refuzimin në një moment të caktuar të jetës tonë. Ka persona që reagojnë shumë keq, të tjerë që e mbajnë zemërimin përbrenda, por ka edhe nga ata që nuk e vrasin mendjen fare. Sipas astrologjisë, ky është reagimi që ti bën kur refuzohesh, bazuar në shenjën tënde të horoskopit:

Dashi

Dashi pëlqen të marrë kohë, të jetë i durueshëm dhe të presë që gjërat të balancohen. Dhe, ata punojnë shumë për rritjen e tyre personale dhe profesionale.

Demi

Demi mendon se ata duhej të përballeshin me refuzimin sepse ishin shumë të mirë për personin që i refuzoi. Ata besojnë se meritojnë dikë më të mirë.

Binjakët

Binjakët ndihen të mbërthyer emocionalisht dhe marrin kohë për të pranuar refuzimin. Ata e marrin refuzimin pak më ashpër, gjë që shkatërron qetësinë e tyre mendore.

Gaforrja

Gaforret e marrin refuzimin në një mënyrë shumë negative. Ata mendojnë se ky është fundi. Ata humbasin çdo shpresë dhe dëshirë për të arritur qëllimet e tyre në të ardhmen.

Luani

Luanit i pëlqen të mendojë se ata janë refuzuar sepse tjetri ka standarde jashtëzakonisht të ulëta. Ata besojnë se personi tjetër nuk i respekton arritjet e tyre.

Virgjëresha

Virgjëresha vazhdon të mendojë ose përfytyrojë për të mirat dhe të këqijat e refuzimit dhe marrin kohë për të kapërcyer refuzimin.

Peshorja

Peshoret fillojnë të punojnë më shumë pasi përballen me refuzimin. Sa herë që refuzohen për një gjë, fillojnë të punojnë për tjetrën. Por, në të njëjtën kohë ata marrin kohë për të kapërcyer refuzimin.

Akrepi

Akrepat janë lloji i njerëzve që nuk mund të përballen me refuzimin fare. Ata vazhdojnë të punojnë derisa të kenë sukses

Shigjetari

Shigjetari ka tendencë të mendojë se ishte fati i tyre të refuzohej dhe ata duhet të fillojnë të planifikojnë për diçka më të mirë. Ata marrin këshillën e dikujt me përvojë dhe vazhdojnë të garantojnë suksesin e tyre.

Bricjapi

Bricjapët priren të besojnë se ka një mundësi tjetër shumë më të mirë për ta.

Ujori

Ujorit i pëlqen të mendojë se çdo refuzim ka një kuptim të fshehur. Ata mendojnë se universi po përpiqet t'u mësojë atyre diçka pozitive për të kërkuar një rrugë më të mirë.

Peshqit

Peshqit mendojnë se ata u refuzuan sepse ai person nuk ishte i duhuri për ta dhe nuk do t'u sjellë lumturi. Ata kërkojnë një vend ku mund të jenë në paqe.

Tiranapost.al