Stil jete

Sezoni i magjisë artizanale

Sezoni i magjisë artizanale

Nga nuancat vibruese dhe festimet plot gjallëri që përcaktojnë këtë kohë të vitit deri te kaleidoskopi mahnitës i fishekzjarreve që ndriçojnë qiellin e natës, One&Only Portonovi është destinacioni përfundimtar për festën festive të vetme në llojin e saj, ku krijohen kujtime të dashura dhe fryma e festave shkëlqen vërtetë nga eleganca artizanale.

Tarraca Dimërore – Një pallat i elegances artizanale

Imagjinojeni Tarracën Dimërore si një pallat dimëror me frymë elegante, ku sixhadeja e sofistikimit gërshetohet kaq thjeshtë së bashku me magjinë e stinës. Për më tepër, Tarraca Dimërore mirëpret mysafirë gjatë gjithë nëntorit, dhjetorit dhe janarit, duke e bërë atë ambientin perfekt për t'u zhytur në një atmosferë festive të vetme në llojin e saj.

Sezoni i magjisë artizanale

Në Caminetti, këndin komod të tarracës së resortit, mysafirët mund të përjetojnë frymën e vërtetë të dimrit. Shijoni një nga ngrohësit e dimrit, shoqëruar me batanijet komode, vatrat magjepsëse të zjarrit, teksa shijoni bukurinë e Adriatikut dimëror. Këtu, të ftuarit mund të kënaqen me koktejet e tymosur, të shijojnë uiskin premium ose të shijojnë sharmin unik të rakisë së frutave ballkanike. Një vend i shenjtë elegance, ku fryma magjepsëse e dimrit merr jetë në mënyrën më magjepsëse në Tarracë.

Atmosferë festive e vetme në llojin e saj në Pallatin tonë Dimërore

Thojini lamtumirë 2023-it dhe hyni në Vitin e Ri në një stil të shkëlqyer me tre festa verbuese nga të cilat mund të zgjedhni në One&Only Portonovi. Imagjinoni një mbrëmje magjie artizanale, ku e qeshura përzihet me muzikën në ajrin e freskët të natës dhe ku çdo krijim i këndshëm i kuzhinës provokon shqisën e shijes. Është një natë e veçantë festive, një festë e haresë së patrazuar. Çdo mbrëmje premton një natë argëtimi, të kompletuar me shfaqje live, ushqime të bollshme, shërbim me shishe dhe koktejle inovative. Teksa ora shënon 12, shfaqja më verbuese e fishekzjarreve të Malit të Zi do të ndriçojë qiellin, shoqëruar me muzikë deri në orët e para të vitit 2024. Vallëzoni gjatë gjithë natës me ritmet hipnotike të DJ-ve në Tapasake ose zhytuni në meloditë emocionuese të performancave live në Sabia dhe La Veranda.

Sezoni i magjisë artizanale

Sezoni i magjisë artizanale

Koha: 20:00 – 3:00

Çmimi: Të rritur 265 € | Fëmijë 4-11 132 € | Fëmijët 0-4 i përfshirë nga ne

Rezervimi: [email protected]

Vendndodhja: Tapasake, La Veranda, Sabia

Data: 31 dhjetor 2023

Përqafoni kënaqësinë festive të të dhuruarit

Në frymën e vërtetë të festimit të këtij sezoni, të ftuarit mund të kënaqen me një stoli Krishtlindjesh me porosi, të punuar me dorë nga artizanët e talentuar vendas nga Kiro Ceramics dhe Bura Bonaca. Çdo stoli shton një prekje magjie në dekorin e festave dhe është një gjest inkurajues mbështetjeje për komunitetin lokal. Të gjitha të ardhurat nga nisma do t’i dedikohen mbështetjes së Shkollës Muzikore të Budvës.

Sezoni i magjisë artizanale

Një mundësi dhurimi festive si asnjë tjetër

Eleganca artizanale në kulmin e saj, 'Mimosa Breeze' është një aromë luksoze nga koleksioni ekskluziv i krijuar nga Montroi në partneritet me One&Only Resorts. Aroma, e pasur me çaj, dru antik, raven dhe nuanca zemre trëndafili, kap esencën e Malit të Zi dhe do t’ju transportojë në momentet më magjepsëse të kohës së kaluar në One&Only Portonovi.

Eksploroni destinacionin perfekt festiv

Për ata që dëshirojnë një arratisje me diell, eksploroni botën magjepsëse të One&Only. Nga joshja e ngrohtë bregdetare e One&Only Palmilla, Meksikë te zemra e gjallë e kulturës malajziane në Bregun e One&Only Desaru dhe xhunglat e harlisura të Gorilla’s Nest të One&Only, Ruanda tek intimiteti idilik i One&Only Reethi Rah në Maldive, çdo destinacion ofron një eksperiencë elegante dhe unike pushimi që i jep një tjetër kuptim elegancës festive.

Sezoni i magjisë artizanale

*.*.*

Rreth One&Only

Kulmi i dizajnit ultra-luksoz, përvojave autentike dhe mikpritjes së vërtetë, One&Only është një koleksion i jashtëzakonshëm i resorteve dhe shtëpive private të vetme në llojin e tyre të vendosura në destinacionet më frymëzuese të botës. I projektuar në harmoni me natyrën dhe i zhytur në kulturën lokale, çdo vendpushim i jashtëzakonshëm, i vetëm ka narrativën dhe karizmën e tij të veçantë. Koleksioni ekskluziv përfshin destinacione në të gjithë botën, nga Greqia dhe Meksika, në Mauritius dhe Ruanda, me resortet e ardhshme në Big Sky Montana dhe resortin e parë Urban të markës në Dubai që hapet së shpejti. Shtëpitë Private të One&Only janë aktualisht në dispozicion për t'u blerë në Mauritius, Meksikë, Mal të Zi, Montana (SHBA), Greqi dhe Dubai (Emiratet e Bashkuara Arabe). Më shumë informacion mbi One&Only është në dispozicion në oneandonlyresorts.com.

Kerzner International Holdings Limited, nëpërmjet filialeve të tij, është një zhvillues dhe operator kryesor ndërkombëtar i destinacioneve të hoteleve dhe rezidencave ultra luksoze, përvojave novatore argëtuese dhe lojërave. Marka kryesore e Kerzner Atlantis përfshin Atlantis, The Palm, Dubai, një vendpushim me 1500 dhoma me temë uji në Palm, me pamje nga Deti Arabik dhe kontinenti Dubai dhe Atlantis, Sanya Hainan në Kinë; dhe Atlantis, The Royal Resort & Residences në Dubai. Nën markën One&Only, Kerzner menaxhon disa nga resortet ultra-luksoze më të vlerësuara në botë, të vendosura në Greqi, Mal të Zi, Meksikë, Mauritius, Maldive, Afrikën e Jugut, Dubai, Ruandë, Malajzi dhe Australi. Marka e ardhshme gjithëpërfshirëse e stilit të jetesës, SIRO, fokusohet në shëndetin dhe mirëqenien holistik. Eksperienca më e re e mikpritjes së Kerzner, Rare Finds, filloi në shkurt 2023 me rihapjen e Bab Al Shams në Dubai. Për më shumë informacion mbi markat tona, ju lutemi vizitoni: atlantis.com, oneandonlyresorts.com, sirohotels.com, www.rarefindsresorts.com. Për më shumë informacion mbi Kerzner International, ju lutemi vizitoni Kerzner.com.