Stil jete

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës është e shtuna e re

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

“Vaksinat kanë nxitur një ‘boom’ dasmash”, kështu shkruan New York Times.

Nusja dhe dhëndri që duhet të ishin martuar që vitin e kaluar mezi presin të bëjnë dasmën e ëndrrave. Falë vaksinimit, situata është lehtësuar kudo dhe çiftet kanë përveshur mëngët.

Sa tek rrobaqepësja, sa tek lokali për rezervim, sa tek pastiçeria për tortën e sa tek organizatorët e eventeve.

Mezi presin t`i thonë njëri-tjetri ‘Po’.

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Diçka që vihet re është ndryshimi i ditës së dasmës. Kjo për shkak të fluksit të kërkesave dhe rezervimeve. “Mesi i javës është e shtuna e re”, kështu shkruan arreduesja Melissa Penfold. Ajo shton se përveç të enjtes, edhe e hëna po preferohet shumë. Në pamundësi për të zgjedhur fundjavën e rezervuar, çiftet po përshtaten.

Më tej Melissa poston disa foto nga një dasmë australiane që ka organizuar së fundmi. Frymëzohu!

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Rikthehen dasmat dhe fluksi ndryshon ditën: Mesi i javës

Tiranapost.al