Stil jete

Portret me fara e drithëra. Zelensky frymëzon artistin nga Kosova

Portret me fara e drithëra. Zelensky frymëzon artistin nga Kosova

Alket Pozhegu, artisti nga Kosova që ka thyer 3 herë rekordin Guinness krijoi portretin e Zelensky-t. Me qindra kilogram drithëra, fara luledielli, misri dhe oriz, e krijoi në rrugë së bashku me flamurin e Ukrainës.


Volodymyr Zelensky ka frymëzuar botën për shkak të qëndresës dhe motivimit të vazhdueshëm që i ka bërë ukrainasve për të mos u dorëzuar përballë pushtimit rus.

Portret me fara e drithëra. Zelensky frymëzon artistin nga Kosova

Tiranapost.al