Stil jete

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë është në modë këtë sezon

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Me afrimin e verës, shumë njerëz kërkojnë të rifreskojnë pamjen e tyre me trendet më të fundit të ngjyrave të flokëve. Këtë sezon, është fjala për të përqafuar bukurinë natyrale dhe eksperimentimin e guximshëm. Ja një përmbledhje e trendeve kryesore të ngjyrave të flokëve për Verën 2024.

1. Bjonde e Butë

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Këtë verë, bjondja e butë është në qendër të vëmendjes. Kjo ngjyrë e ngrohtë ofron një pamje të puthur nga dielli që është perfekte për muajt e verës. Është një ngjyrë e gjithanshme që mund të përshtatet për të përputhur tonet e ndryshme të lëkurës.

2. E Kuqe Bakri

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Tonet e pasura dhe të ngrohta të së kuqes me nuanca bakri ofrojnë një pamje të guximshme dhe elegante.

3. Kafe Çokollate

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Tonet e pasura dhe të thella të kafes çokollate po bëjnë një rikthim të fuqishëm. Kjo ngjyrë ofron një pamje të sofistikuar dhe natyrale që përputhet me një larmi tonet e lëkurës. Është ideale për ata që preferojnë një stil klasik.

4. Bjonde Platini

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Bjondja e platinit të akullt vazhdon të jetë e preferuara për ata që duan një ndryshim të dukshëm. Kjo ngjyrë e ndritshme dhe me ton të ftohtë është perfekte për verën, duke ofruar një pamje të guximshme dhe tërheqëse.

5. Kafe me nuance te bjondes

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Një përzierje e kafes dhe bjondes, është ideale për ata që duan një ngjyrë natyrale me pak dimension dhe thellësi. Ky trend është perfekt për të shtuar një prekje ndriçimi në flokët tuaj ndërsa ruan një pamje të thjeshtë dhe të sofistikuar.

6. Balayage dhe Ombré

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Teknikat Balayage dhe Ombré mbeten të popullarizuara për aftësinë e tyre për të ofruar një kalim natyral midis ngjyrave. Këto stile ofrojnë një efekt të puthur nga dielli që duket elegant. Ato janë perfekte për të krijuar një pamje gradiente që shton thellësi dhe dimension në flokët tuaj.

7. Reflekse Mjalti

Doni të bëni ndryshim te flokët: ja çfarë

Reflekset e ngrohta të mjaltit janë perfekte për të shtuar dimension dhe një prekje ndriçimi në flokët e errët. Ky trend është i gjitha për krijimin e një shkëlqimi natyral të puthur nga dielli që përmirëson bukurinë natyrale të flokëve tuaj.