Stil jete

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga Alexandre Vauthier tek Jason Wu

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Nuk është e thënë që në shtëpi të mos vishesh me fustane apo veshje stil, por tepër komode edhe për t'u marrë edhe me punët. Ekspertët thonë se ndjerit mirë me veshjen në kushte shtëpie i bën njerëzit edhe më të fortë psikologjikisht, sidomos në kohët e përballjes me izolimin në kushtet e pandemisë.

Rrobat kanë kuptim simbolik dhe veshja, përfshirë këpucët, janë mënyra që ndihmojnë trurin të perceptojë një situatë normaliteti.

Në vend të pizhameve, që bëjnë të ndihesh më melankolike dhe disi më e lodhur, fustanet që do shihni më poshtë, ndonëse disa prej tyre me çmime tepër të larta, janë zgjdhjet e duhura për këto nga gratë apo vajzat që shumicën e kohës e kalojnë në shtëpi.

Siluetat janë të lirshme, komode, nuk nxisin djersitjen dhe më e rëndësishmja, bën të dukesh më në formë; A ja vlen të investosh tek fustanet e shtëpisë?

Fustanet janë të markave si Batsheva, Alexandre Vauthier, Jason Wu, H&M etj.

Zara embroidered midi-dress $70

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

St Agni Ranger organic cotton dress grey $309

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Arket printed A-line dress $60

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Other Stories voluminous sleeve Cupro minidress $119

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Cos cotton smocked puff-sleeve dress $99

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Tory Burch striped shirtdress $398

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Anna Mason Christy tie-detailed ruffled printed cotton-poplin midi dress $1,150

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Jason Wu cutout flocked cotton-poplin midi shirt dress $595

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Hill House Home the Ellie nap dress $225

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Dôen eclipse dress $258

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

See By Chloé floral meadow-print silk crepe-de-chine midi dress $625

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

LoveShackFancy Angie patchworl floral-print cotton midi dress $506

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Loretta Caponi Anna striped cotton-poplin midi dress $528

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Le Sirenuse Positano Bella tiered chiffon-trimmed printed cotton maxi dress $510

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Faithful the Brand Dariya smocked floral midi dress $320

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

H&M lyocell-blend dress $149

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Alexandre Vauthier elasticated-waist cotton-poplin midi shirt dress $2,438

Do blije fustan shtëpie për 1000 dollarë? Trendet e fundit nga

Për më shumë modele kliko në linkun këtu.

*Tiranapost.al.