Stil jete

7 rrëfime të atyre që zbuluan diçka tronditëse për partnerin e tyre

7 rrëfime të atyre që zbuluan diçka tronditëse

Ne mund të besojmë se e njohim bashkëshortin tonë më mirë se kushdo tjetër në botë, por edhe disa muaj apo edhe vite pas njohjes, realiteti ynë mund të shkatërrohet me një zbulim të vetëm. Kjo është pikërisht ajo që ndodhi me njerëzit në këtë përmbledhje, të cilët mbetën të shtangur dhe zemërthyer kur zbuluan një të vërtetë të madhe dhe ndonjëherë të rrezikshme për dashurinë e jetës së tyre.

Disa histori u ngjajnë filmave, ose edhe ua kalojnë

-Menjëherë pasi u martova, fillova të gjeja peceta të lyera me buzëkuq në xhepat e mi. Gruaja ime i gjeti një herë. Ajo bëri skena duke thënë se nuk ishte buzëkuqi i saj dhe më kërcënoi se do më linte. U betova se nuk e kisha idenë të kujt ishin. Pastaj një ditë, hapa sirtarin e rrobave të rrobave të gruas sime dhe u tmerrova kur gjeta mbi 40 copë të të njëjtit lloj pecetash të lyera me buzëkuq, saktësisht të njëjtën nuancë që gjeja në xhepat e mi. Tani gjithçka ishte e qartë. Kur u martuam, kushti i paramartesës ishte që gruaja ime të merrte gjysmën e parave të mia nëse kishte prova të tradhtisë. E kuptova çfarë po bënte.

-Ish-gruaja ime (tashmë) me qëllim u përpoq të mbetej shtatzënë me vajzën tonë para se të martoheshim, sepse e dinte që nëna e saj nuk mund të paguante më për sigurimin e saj shëndetësor dhe nuk donte të punonte. Ajo e dinte se lindja e një fëmije mund ta fuste për sistemin e kujdesit shëndetësor të shtetit.

-Burri im e fshehu faktin se ai nuk po i merrte në fakt antipsikotikët e tij në muajin tonë të mjaltit. Unë 18-vjeçarja e pafajshme nuk e kuptova se sa serioze ishte kjo. M`u desh të thërrisja policinë gjatë natës pasi situata u bë e rëndë. Lajmi i mirë është se ai i merr ato rregullisht tani!

-Pasi u divorcova nga ish-gruaja, mora vesh se ajo kishte dhuruar dy fëmijë kur ishte më e re. Madje kishte mbyllur tubat për të mos lindur më fëmijë. Ndërkohë që kur ishim të martuar më mbante me shpresa se do bënim fëmijë.

-Mësova se burri im ishte akuzuar për një grabitje 13 vjet para se të martoheshim dhe nuk e kishte kryer dënimin. Atij iu desh të shërbente disa muaj pasi ne u martuam.

-Zbulova se burrit tim i pëlqen të veshë veshje grash. Një ditë, erdha në shtëpi dhe e gjeta të ulur me të brendshmet e mia të preferuara prej mëndafshi duke luajtur video games.

-Ish-burri im nuk më tregoi se ai më kishte tradhtuar me ish-in e tij, të cilit me sa duket i propozoi gjithashtu pasi më kishte propozuar për martesë. Është e panevojshme të thuhet që e lashë.