SPORT

Zvicra triumfon ndaj Serbisë

Zvicra triumfon ndaj Serbisë

Zvicra ka fituar me rezultatin 3-2 në ndeshjen ndaj Serbisë.

Golat për Zvicrën u shënuan nga: Shaqiri në minutën e 20, Embolo në minutën e 44’ dhe Freuler në minutën e 48.

Zvicra triumfon ndaj Serbisë

Zvicra triumfon ndaj Serbisë

Ndërsa për Serbinë golat u shënuan nga: Mitrovic dhe Vlahovic në minutën e 26 dhe 35.

Zvicra triumfon ndaj Serbisë

Gjatë ndeshjes nuk munguan përplasjet mes futbollistëve shqiptarë që luajnë për kombëtaren e Zvicrës dhe lojtarëve serbë.

Zvicra do të përballet në fazën tjetër me Portugalinë.