SPORT

VIDEO/ “Mirësevini në Tiranë”, UEFA publikon videon e kryeqytetit

VIDEO/ “Mirësevini në Tiranë”, UEFA publikon videon e
Uefa ka publikuar një video me pamje nga Tirana, ku do të luhet dhe finalja e madhe Conference League, mes Romës dhe Fejnordit.

Në një video 30 sekondëshe shfaqen disa nga pikat identifikuese të Tiranës, si Sheshi Skënderbej, Pazari i Ri, Zogu i Zi…për ta mbyllur në fund me një prezantim në detaje të stadiumit “Air Albania” dhe të trofeut për të cilin do të luftojnë Roma dhe Feyenoord, me kupën e ekspozuar në stadium.

“Mirësevini në Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë. Ngrini duart lart nëse do të jeni në finale”, shkruhet në postim.