SPORT

Video/ Me portretin e Adem Jasharit dhe këngë patriotike Air Albania solidarizohet me Kosovën

Video/ Me portretin e Adem Jasharit dhe këngë patriotike Air Albania

Kombëtarja shqiptare e futbollit është në sfidë sot përballë Moldavisë për eliminatoret e kampionatit Europian 2024.

Ndeshja po luhet në stadiumin Air Albania.


Pak minuta para ndeshjes tifozët me postera të Adem Jasharit dhe këngë patriotike është solidarizuar me Kosovën.

Javët e fundit tensionet mes Kosovës dhe Serbisë janë rritur.