SPORT

Spanja, finalistja e parë e "EURO 2024"

Spanja, finalistja e parë e "EURO 2024"

Spanja ka mundur me rezultatin 2-1 Francën, duke u bërë finalistja e parë e “Euro 2024”.

Francezët kaluan të parët në avantazh me Kolo Muani, që në minutën e 9 të takimit.

Por, brenda 5 minutash, Lamine Yamal dhe Dani Olmo me dy supergola përmbysën rezultatin e ndeshjes.


Në pjesën e dytë, rezultati nuk ndryshoi pavarësisht përpjekjeve të Francës, duke bërë që ekipi i De La Fuente të presë biletën për në finalen e madhe të Berlinit.