SPORT

Ronaldo nënshkruan kontratën 200 milionë euro në sezon me skuadrën saudite Al-Nassr

Ronaldo nënshkruan kontratën 200 milionë euro në sezon me

Cristiano Ronaldo ka nënshkruar një kontratë të bujshme prej 200 milionë eurosh në sezon me skuadrën e Arabisë Saudite Al-Nassr pas largimit të tij të trazuar nga Manchester United në nëntor.

Sipas Saudigazette, superylli portugez ka firmosur marrëveshjen për shtatë vjet dhe pagesa e tij do të rritet me kalimin e kohës.

Ronaldo nënshkruan kontratën 200 milionë euro në sezon me

Vendimi për t'u transferuar në Arabinë Saudite i jep fund karrierës së tij në nivelin më të lartë. Ronaldo shpresoi të siguronte një kalim në një klub të Ligës së Kampionëve, por nuk u realizua kurrë.

Al-Nassr është një nga klubet më të suksesshme në Arabinë Saudite, nëntë herë fitues i ligës më të mirë të vendit, me triumfin e fundit në vitin 2019.