SPORT

Real Madrid, kampione e La Liga

Real Madrid, kampione e La Liga

Real Madridi është matematikisht kampionia e Spanjës. Ky titull është i 36-ti për të.

Pas fitores 3-0 ndaj Cadiz në ‘Bernabeu’, ka mjaftuar fitorja e Gironas 4-2 ndaj Barcelonës, që skuadra e “los blancos” e Carlo Ancelottit, të shpallet kampione e La Ligas.

Pas ndeshjeve të javës së 34-t, Real Madridi është në kuotën e 87 pikëve, Girona 74 dhe Barcelona plotëson ‘podin’ me 73 pikë.