SPORT

Portugalia mundet nga Koreja e Jugut, por siguron biletën për fazën tjetër

Portugalia mundet nga Koreja e Jugut, por siguron biletën për

Koreja e ka mundur Portugalinë në ndeshjen e sotme me rezultatin 2-1, por të dyja skuadrat do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre në Botëror, pasi janë kualifikuar për fazën tjetër.

Sfida u zhbllokua shumë shpejt, që në minutën e 5 me Rikardo Hortën.

Por në minutën e 28, koreanët barazuan duke iu ngjallur shpresat të gjithë tifozëve. Dhe siguruan fitoren me një gol të dytë në përfundim të ndeshjes.