SPORT

Nedim Bajrami futet në histori, lojtari me golin më të shpejtë në Kampionatin Europian

Nedim Bajrami futet në histori, lojtari me golin më të

Lojtari i kombëtares shqiptare Nedim Bajrami është futur në historinë e futbollit europian.

Kjo pasi goli që Bajrami shënoi sot kundër Italisë është goli më i shpejtë në këtë kampionat. Mesfushorit 25-vjeçar iu deshën vetëm 24 sekonda për të çuar në avantazh kombëtaren kuqezi.


Shqipëria po luan me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për t'u pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle.