SPORT

Ndërron jetë në fushë portieri nga Saranda, Fredi Mërkuri

Ndërron jetë në fushë portieri nga Saranda, Fredi

Ish-portieri i njohur, Fredi Mërkuri ndërroi jetë ditën e sotme. Mërkuri ra në fushë, gjatë një ndeshje miqësore ndërmjet lojtarëve të viteve 80-90.

Ndërron jetë në fushë portieri nga Saranda, Fredi

Në 5 minutat e fundit të ndeshjes, Mërkuri ra në tokë.

Pavarësisht përpjekjeve dhe ndihmës së shpejtë, nuk ia doli të mbijetojë.

Ai do mbahet mend për kontributin e dhënë për klubin e Butrintit të Sarandës.