SPORT

Ndërron jetë ish-futbollisti i Tiranës e Partizanit, Osman Mema

Ndërron jetë ish-futbollisti i Tiranës e Partizanit, Osman Mema

Ish-Legjenda e futbollit shqiptar, Osman Mema u nda nga jeta në moshën 84-vjeçare.

Ish-mbrojtësi është futbollisti më i dekoruar në futbollin shqipitar, ndërsa arriti të fitojë plot tetë herë kampionatin kombëtar.

Ndërron jetë ish-futbollisti i Tiranës e Partizanit, Osman Mema

Në karrierën e tij si futbollist, Mema luajti për të dyja skuadrat e kryeqytetit, për Tiranën dhe për Partizanin dhe me të dyja fitoi titullin kampion.