SPORT

Ndahet nga jeta futbollisti i madh i Kombëtares Italiane Gianluca Vialli

Ndahet nga jeta futbollisti i madh i Kombëtares Italiane Gianluca Vialli

Është ndarë nga jeta sot, në moshën 58-vjeçare futbollisti italian Gianluca Vialli.

Prej disa kohësh ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

Vialli ka një karrierë të gjatë. Ai ka luajtur me skuadra si Cremoneses, Sampdoria, Juventus dhe Chelsea.

Prej 2019- ës Gianluca Vialli ishte kreu i delegacionit të Kombëtares Italiane.

Ndahet nga jeta futbollisti i madh i Kombëtares Italiane Gianluca Vialli

Ndahet nga jeta futbollisti i madh i Kombëtares Italiane Gianluca Vialli

Ai la pas bashkëshorten me të cilën është martuar që në 2003-shin dhe dy vajza.

.