SPORT

Lajm i rëndësishëm për Milanin, tre futbollistë shërohen nga Koronavirusi

Lajm i rëndësishëm për Milanin, tre futbollistë

Milani rikuperon tre futbollistë brenda ditës. Rade Krunic, Ante Rebic dhe Theo Hernandez, në fakt, janë shëruar nga Koronavirus. Njoftimi i bë nga klubi kuqezi në një shënim zyrtar, që u shfaq në faqen e saj të internetit.

“AC Milan njofton se Ante Rebi? dhe Rade Kruni? dolën negativë në testin molekular dhe këtë mëngjes ata iu nënshtruan testeve në klinikë të kërkuara nga protokolli për rinisjen e aktivitetit. Kontrollet e mëtejshme treguan se Theo Hernández ishte një “pozitiv i rremë”. Pasi dokumentacioni t’u sigurohet autoriteteve shëndetësore kompetente, lojtari mund të vazhdojë rregullisht stërvitjen “.

Një lajm i shkëlqyeshëm për trajnerin Pioli kthimi i sulmuesit kroat dhe mbrojtësit të majtë, në veçanti, të cilët kanë rezultuar pika të rëndësishme në ngjitjen e “Djallit” në majë. Sa i përket Krunicit, trajneri gjen një alternativë të mëtejshme për të bërë rotacion në mesfushë.

Krunic, Rebic dhe Theo, do të jenë të gatshëm për ndeshjen e ardhshme të Milanit, të shtunën, në orën 18:00, kundër Atalantës.