SPORT

Gati për Euro 2024! Kombëtarja shqiptare mbërrin në Dusseldorf

Gati për Euro 2024! Kombëtarja shqiptare mbërrin në

Kombëtarja shqiptare ka mbërritur pasditen e së shtunës në Gjermani, duke u bërë e para skuadër finaliste e Europianit që zbarkon në tokën gjermane.

Menjëherë sapo mbërritën në aeroportin e Dusseldorfit, kuqezinjtë u pritën në një atmosferë fantastike nga tifozët e kuqezinj.

Zgjedhjet e trajnerit Sylvinjo:

Portierë: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati;

Mbrojtës: Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ivan Balliu, Ardian Ismajli, Arlind Ajeti, Naser Aliji, Mario Mitaj, Enea Mihaj, Marash Kumbulla;

Mesfushorë: Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Medon Berisha, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Ylber Ramadani;

Sulmues: Jasir Asani, Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rey Manaj dhe Taulant Seferi.