SPORT

Festa e fitores së Napolit përfundon me një të vdekur dhe disa të lënduar

Festa e fitores së Napolit përfundon me një të vdekur dhe

Festa e fitores së Napolit ishte e zjarrtë dhe përfundoi në tragjedi.

Një person mbeti i vdekur gjatë festimeve, i qëlluar me armë zjarri. Dinamika e ngjarjes është ende e paqartë dhe çështja është ende nën hetim.

Katër persona të tjerë pësuan lëndime fizike gjatë shpërthimit të fishekzjarrëve.

Një 20-vjeçare është në gjendje të rëndë.

Napoli festoi trofeun në futboll pas 33 vitesh pritje, por duket se gjithçka doli jashtë kontrollit.