SPORT

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Kroacinë

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Kroacinë

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në orën 15:00 kundër Kroacisë, për ndeshjet e dyta në Grupin B të Euro 2024.

Formacionet zyrtare:

Formacioni zyrtar i Shqipërisë në ndeshjen me Kroacinë

Shqipëria 4-3-3: Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj.

Kroacia 4-3-3: Livakovic, Juranovic, Sutalo, Gvardiol, Perisic, Modric, Brozovic, Kovacic, Majer, Kramaric, Petkovic

Ky është dueli i parë në histori për dy vendet ballkanike, të cilat do kërkojnë tri pikët pasi vijnë nga humbjet në duelet e para. Përkatësisht Shqipëria humbi me Italinë 2-1 dhe Kroacia u mund 3-0 nga Spanja.

Në Grupin B të Euro 2024, Spanja dhe Italia janë me tri pikë, ndërsa Shqipëria dhe Kroacia me zero pikë.