SPORT

Naomi Osaka tërhiqet nga Australian Open një javë para fillimit të turneut

Naomi Osaka tërhiqet nga Australian Open një javë para fillimit

Naomi Osaka është tërhequr nga Australian Open i këtij viti vetëm tetë ditë para fillimit të turneut.

Osaka, dy herë kampione në Melburn në vitin 2019 dhe 2021, nuk dha asnjë arsye për tërheqjen.

Naomi Osaka tërhiqet nga Australian Open një javë para fillimit

Një numër i madh yjesh të tenisit, duke përfshirë shtatë herë kampionen e Grand Slam- it, Venus Williams dhe numrin një në botë të Spanjës, Carlos Alcaraz, 19 vjeç, janë tërhequr tashmë nga turneu i cili fillon më 16 janar në Melburn.