SPORT

Dani Alves dënohet me burg për sulm seksual

Dani Alves dënohet me burg për sulm seksual

Futbollisti brazilian Dani Alves është dënuar me burg pasi një grua e akuzoi se ai e ka sulmuar seksualisht në një klub të Barcelonës.

Në fillim të këtij muaji, një zëdhënës i tij i tha Reuters se Alves i mohon me të gjitha akuzat.

Dani Alves dënohet me burg për sulm seksual

Futbolllisti ka fituar tituj në Spanjë, Itali dhe Francë. Ai gjithashtu fitoi tre tituj të Champions League me Barcelonën.

Alves fitoi Kupën e Amerikës me Brazilin në 2007 dhe 2019. Në moshën 39-vjeçare, ai u bë lojtari më i vjetër i Brazilit që luajti në Kupën e Botës, ndërsa u shfaq për ekipin kombëtar në Katar, kur Brazili i tij luante me Kamerunin.

Tiranapost.al