SPORT

Carlo Ancelotti mbron Ronaldon: E kam pasur dy vite te Reali, zero probleme

Carlo Ancelotti mbron Ronaldon: E kam pasur dy vite te Reali, zero probleme

Trajneri i njohur Italian, Carlo Ancelotti ka mbrojtur Cristiano Ronaldon pas problemeve që ylli portugez ka patur te Manchester United me lojtarët e ekipit dhe trajnerin.

Carlo Ancelotti mbron Ronaldon: E kam pasur dy vite te Reali, zero probleme

Ancelotti i cili ka qenë trajner i Real Madridit është shprehur:

A është i vështirë për t'u administruar? E kam pasur dy vite te Reali, zero probleme, përkundrazi m'i ka zgjidhur ai. Një që shënon një gol për ndeshje si mund të jetë një problem? Me mua ka luajtur rreth 100 ndeshje, ka shënuar më shumë se 100 gola, është një lojtar i jashtëzakonshëm.

Tiranapost.al