SPORT

50 mijë tifozë shqiptarë përballë 31 mijë italianëve nesër në stadium

50 mijë tifozë shqiptarë përballë 31 mijë

50 mijë shqiptarë kanë blerë biletat për të parë përballjen e parë të Kombëtares Shqiptare në Euro 2024. Ndeshja do të luhet përballë Italisë, në Dortmund.

Lojtarët shqiptarë e nisin me epërsi këtë garë pikërisht për shkak të entuziazmit të 50 mijë tifozëve përballë 31 mijë italianëve.

Kryeministri Rama shkruan se sido që të shkojë ndeshja, shqiptarët e fituan Europianin e tyre.

50 mijë tifozë shqiptarë përballë 31 mijë

“Natyrisht

50 mijë shqipe dhe 31 mijë azzuri në shkallët e arenës së Dortmundit nesër, ku i famshmi Mur i Verdhë i Borussias do të zëvendësohet për një natë nga Dallga Kuqezi e Shqipërisë.

Shqipëria e ka fituar Europianin e saj dhe s’ka më asgjë për të humbur, prandaj cilidoqoftë rezultati i ndeshjes mbrëmja e nesërme do të mbetet jo vetëm në historinë e futbollit shqiptar, po edhe në kujtesën e 10 milionë shqiptarëve”, shkruan Rama.